hydrolat w szklanej butelce

Kosmetykinaturalne - dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z przyjemnością użytkowane, albowiem mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, pigmentów oraz wrogich substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę i poprawnie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub ewentualnie roślinna, a odpowiednio element uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Do perfekcji łagodzi cerę po depilacji bądź gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dołożyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku bądź też rozpuszczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niezwykle delikatne, wolno je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dostosować wedle ukochanego zapachu bądź właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną skórę, jednakowoż i o naturę. Tego rodzaju towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.