Kondycja w Krakowie przez wyborami

Głównym z największych przeszkód w większości miast w Polsce jest transport. Nasze miasta nie są dostosowane do tak wielkiego nasilenia ruchu, jaki został zapoczątkowany przez wzrost ilości aut na naszych ulicach. Przez to właśnie jedną z najważniejszych inwestycji które musi rozpocząć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by polepszyć zadowolenie krakowian a także poprawi całokształt gospodarki Krakowa.

Wśród okolicznych miast, nowe projekty drogowe w Krakowie silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, jednak zanim metro powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i drogi trzeba włożyć sporo środków . Spośród ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie linię autobusową - pierwszą w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach miasto ma budowę przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych między już wybudowanymi połączeniami oraz naprawy istniejących połączeń autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie lubią - problemy w komunikacji i dojazdach do pracy dają się im we znaki na co dzień. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i aby było wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski program
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko następne drogi, ale również doskonalszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów może być ścieralna nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska - Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo kolejnych zmian i inwestycji, aby jeździło się po nim wygodnie. Zarówno autem, ale również tramwajami. Ale da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.