ostatnie lata w Krakowie nastawione na modernizacje i rozwój

Wśród wielu miast w Polsce, miasto Kraków wyróżnia się zarówno w temacie sztuki i rozrywki, ale też na licznych odmiennych obszarach. Zaczyna być miastem otwartym do życia. Zmiany, które dokonały się w mieście w niedawnych okresach sprawiają, że Kraków rzeczywiście idzie do przodu.
Pozytywne nowości w stolicy małopolski.
Co pozytywnego stworzono w przeciągu ostatniego okresu? Ilość udogodnień i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Bardzo wsparły rząd w tej materii dotacje Unii Europejskiej, z których Kraków niemało czerpie. Dynamiczne akcje w zakresie pozyskiwania dofinansowania sprawiły, że gmina rozwinęła się o nowe węzły komunikacyjne, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej, oraz ciekawe miejsca użyteczności publicznej.
Liczne innowacje są niewidoczne dla standardowego mieszkańca. Nie oznacza to natomiast, że nie istnieją. Zwykle pomijamy historie, które nie są bezpośrednio z naszymi potrzebami połączone. Typowemu mieszkańcowi miasta zdaje się, że w regionie zbyt mało się wykonuje. Tymczasem miasto rozrasta się z każdym rokiem. Innowacje w obszarze gospodarki śmieciami, budowie oraz modernizacji sieci kanalizacyjnej, stawianie filtrów akustycznych to jedynie część zmian, które pozwalają nam lepiej i bardziej komfortowo żyć. Kraków rozwija się również w zakresie możliwości rozrywkowych. Moc Krakowa rośnie dzięki takim obiektom jak: centrum konferencyjne ICE czy rewitalizacja Huty. Te inwestycje przyciągają turystów do przyjazdu.
Zapoczątkowane za pomocą zarządu miasta akcje nie obejmują tylko ścisłego centrum miasta, ale też są związane z całym regionem. Zatem lepiej nie użalać się tylko dostrzec zmiany w jakie obrodził Kraków.
Kolejne miesiące - jeśli uda się zachowania szybkości zmian - pozwolą miastu zostać prawdziwą stolicą małopolski.
rozwój Kraków